Baza pism
PL | EN
TWOJE KONTO
nie pamiętasz hasła? » zarejestruj się »
PISMO NA ŻYCZENIE

Nie znalazłeś pisma, którego potrzebujesz? Napisz,
a przygotujemy je w 48h (5 dni w tygodniu).

Musisz być zalogowany, aby móc skorzystać
z opcji pisma na życzenie.
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się.

SZUKAJ W SERWISIE
o serwisie
Chcesz mieć pewność kiedy i na jakich zasadach można przeprowadzić wybory do rady pracowników? Szukasz odpowiedzi na pytanie czy pracodawca ma obowiązek uzyskania zgody organizacji zakładowej na wprowadzenie lub zmianę regulaminu wynagradzania? Nie wiesz, która z wielu organizacji zakładowych ma być organizacją reprezentatywną?  Chcesz szybko znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania dotyczące praw i obowiązków pracodawcy wobec rad pracowników i związków zawodowych?
 
Jeśli zależy Ci na zrozumieniu problemu prawnego, poszukujesz odpowiedzi z zakresu prawa pracy,  popartych podstawą prawną, serwis www.radapracownikow.pl jest narzędziem, które efektywnie Ci w tym pomoże.
 
Strona  www.radapracownikow.pl  to unikalny portal poruszający zagadnienia prawa pracy, stworzony z myślą o pracownikach oraz przedstawicielach rad pracowników i związków zawodowych, jako pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów z zakresu prawa pracy, z punktu widzenia pracownika. W serwisie można znaleźć liczne artykuły dotyczące prawa pracy, a także różnego rodzaju wzory pism np. wzór zawiadomienia PIP o uniemożliwianiu przez pracodawcę utworzenia rady pracowników czy  wzór informacji kwartalnej o liczbie członków organizacji związkowej.
 
Strona powstała w odpowiedzi na zgłaszane przez pracowników oraz ich przedstawicieli potrzeby stworzenia taniego, profesjonalnego i w pełni dostępnego 24h/dobę narzędzia on-line, wypełniającego istniejącą lukę.
 
Na stronie www.radapracownikow.pl znajdują się:  
 
Baza Wiedzy, w której użytkownicy znajdą artykuły zawierające: porady opierające się o konkretne podstawy prawne, odpowiedzi  na wszystkie istotne kwestie z zakresu indywidualnego prawa pracy i liczne przykłady wyroków sądów pracy. W Bazie Wiedzy artykuły zostały podzielone tematycznie i przypisane takim działom jak m.in. : związki zawodowe, spory zbiorowe, rady pracowników, zwolnienia grupowe. Celem Bazy Wiedzy jest wsparcie dla rad pracowników i związków zawodowych oraz samych pracowników w ewentualnych sporach z pracodawcą.
 
Baza Pism, w której użytkownicy mogą pobrać za niewielką opłatą wzory pism, zawierające także dokładny sposób ich wypełniania, niezwykle przydatnych w różnorakich sprawach z zakresu prawa pracy.
W Bazie Pism znajdują się dwa rodzaje wzorów pism:
1) pisma do wypełnienia zawierające wyciąg przepisów prawa istotnych z punktu widzenia treści danego pisma oraz dokładny opis sposobu jego wypełnienia zawierający także poglądy prawne często oparte na orzecznictwie Sądu Najwyższego.
2) przykładowe wzory pism stanowiące wypełnione pisma, które są sporządzane w praktyce obrotu prawnego dotyczącego stosunków z zakresu prawa pracy indywidulanego jak i zbiorowego.
 
Kreator pism online czyli praktyczne i innowacyjne narzędzie, które umożliwi stworzenie pisma, jakiego potrzebujesz bez wychodzenia z domu, bez potrzeby kontaktowania się z prawnikiem. Kreator pism daje możliwość stworzenia profesjonalnych dokumentów, dbając przy tym czas użytkowników.  Narzędzie to, zostało przygotowane z myślą o osobach działających w związkach zawodowych, radach pracowników, a także o każdym, kto chciałby szybko i tanio przygotować dane pismo. Kreator dostępny jest przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. To  proste w obsłudze i jednocześnie w pełni profesjonalne narzędzie, które pozwoli na szybkie przygotowanie pisma prawnego. Na podstawie zebranych danych, które wprowadza użytkownik, urządzenie generuje pytania pozwalające określić sytuację prawną i faktyczną. Następnie kreowany jest dokument, który użytkownik może wydrukować, bądź zgrać na swój komputer. Istnieją dwie metody zakupu dostępu do kreatora. Użytkownik może skorzystać z miesięcznego abonamentu lub doraźnie – przez abonament 24-godzinny.
 
Zarówno artykuły jak i wzory pism zostały przygotowane przez prawników specjalizujących się w prawie pracy, którzy na co dzień, w swojej działalności zawodowej jak i naukowej spotykają się z różnymi zagadnieniami i problemami z zakresu prawa pracy.
Płatności obsługuje PayU
Unia Europejska radapracownikow.pl | 2O12