Baza pism
PL | EN
TWOJE KONTO
nie pamiętasz hasła? » zarejestruj się »
PISMO NA ŻYCZENIE

Nie znalazłeś pisma, którego potrzebujesz? Napisz,
a przygotujemy je w 48h (5 dni w tygodniu).

Musisz być zalogowany, aby móc skorzystać
z opcji pisma na życzenie.
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się.

SZUKAJ W SERWISIE
WZORY PROTOKOŁÓW ROZBIEŻNOŚCI W SPORZE ZBIOROWYM
data publikacji 15-01-2013

Spory zbiorowe są prowadzone w ściśle określonych przypadkach i dotyczyć mogą wyłącznie warunków pracy, płac lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności związkowych pracowników lub innych grup, którym przysługuje prawo zrzeszania się w związkach zawodowych. Z myślą o organizacjach związkowych prowadzących spory zbiorowe we wskazanym zakresie przygotowaliśmy liczne wzory pism umożliwiające skuteczne i poprawne działanie w procesie rozwiązywania sporów zbiorowych. 
W dzisiejszej aktualizacji znalazły się następujące pisma:

WZÓR PROTOKOŁU Z PRZEBIEGU REFERENDUM STRAJKOWEGO, jest dokumentem  opisującym prawidłowości przebiegu referendum strajkowego.


WZÓR UCHWAŁY ORGANIZACJI ZWIĄZKOWEJ O POWOŁANIU WSPÓLNEJ REPREZENTACJI W PROWADZENIU SPORU ZBIOROWEGO (ZACHOWANIE DOTYCHCZASOWYCH WARUNKÓW PRACY) można stosować w celu podtrzymania korzystnych warunków pracy. Zawiera informacje o tym, jak wybierać mediatora i jakie warunki musi spełniać.


WZÓR UCHWAŁY ORGANIZACJI ZWIĄZKOWEJ O POWOŁANIU WSPÓLNEJ REPREZENTACJI W PROWADZENIU SPORU ZBIOROWEGO (POPRAWA WARUNKÓW PRACY) - pismo, które można wykorzystać  w czasie sporów zbiorowych w celu poprawy dotychczasowych warunków pracy.  Zawiera informacje o roli i przywilejach  mediatora.
    

WZÓR UCHWAŁY ORGANIZACJI ZWIĄZKOWEJ O POWOŁANIU WSPÓLNEJ REPREZENTACJI W PROWADZENIU SPORU ZBIOROWEGO (POPRAWA WARUNKÓW WYNAGRADZANIA),     pismo stosowane podczas sporów zbiorowych mających na celu poprawę warunków wynagradzania. Informacje o mediacji i arbitrażu.  Zawarte są również wskazówki dotyczące sposobu wypełnienia pisma.
 

WZÓR PROTOKOŁU ROZBIEŻNOŚCI W SPORZE ZBIOROWYM DOTYCZĄCYM NIEPOGARSZANIA WARUNKÓW PRACY (MEDIACJA)  pomocny podczas postępowania mediacyjnego dotyczącego nie pogarszania warunków pracy, prowadzonego w ramach sporu zbiorowego , wyszczególniający  kwestie, w których do porozumienia nie doszło. Opis wyboru i roli mediatora. Zawarte są informacje jak wypełnić pismo.
 

WZÓR PROTOKOŁU ROZBIEŻNOŚCI W SPORZE ZBIOROWYM DOTYCZĄCYM POPRAWY WARUNKÓW PRACY (MEDIACJA),  przydatny podczas mediacji dotyczących poprawy warunków pracy. Zawiera opis roli i przywilejów mediatora, a także poradę, jak wypełnić pismo.


WZÓR PROTOKOŁU ROZBIEŻNOŚCI W SPORZE ZBIOROWYM DOTYCZĄCYM POPRAWY WARUNKÓW WYNAGRADZANIA  (MEDIACJA), pomocny podczas prowadzenia mediacji  w sporze zbiorowym w celu poprawy warunków wynagradzania. Obejmuje również informacje o mediacjach i arbitrażu.
 

WZÓR PROTOKOŁU ROZBIEŻNOŚCI W SPORZE ZBIOROWYM DOTYCZĄCYM RESPEKTOWANIA PRAW I WOLNOŚCI ZWIĄZKOWYCH (MEDIACJA), stosowany podczas nieosiągnięcia porozumienia podczas mediacji w sporze zbiorowym. Informacja o roli i przywilejach mediatora. Zawiera również przydatne informacje  na temat wypełnienia pisma.
 

WZÓR PROTOKOŁU ROZBIEŻNOŚCI W SPORZE ZBIOROWYM DOTYCZĄCYM ZACHOWANIA DOTYCHCZASOWYCH WARUNKÓW WYNAGRADZANIA (MEDIACJA), przydatne podczas nieosiągnięcia porozumienia  w czasie mediacji  w sporze zbiorowym. Przydatne wiadomości podczas wybierania mediatora.  Zawiera również opis jak dane pismo wypełnić.


WZÓR PISMA INFORMUJĄCEGO PRACODAWCĘ O STRAJKU SOLIDARNOŚCIOWYM, pomocny podczas organizowania  strajku solidarnościowego podczas domagania się spełnienia danych warunków od pracodawcy. Informacje o czynnościach, jakie należy dopełnić podczas organizowania strajku. Opis sposobu wypełnienia i złożenia pisma.
 

WZÓR PROTOKOŁU ROZBIEŻNOŚCI W SPORZE ZBIOROWYM DOTYCZĄCYM NIEPOGARSZANIA WARUNKÓW PRACY (MEDIACJA), pomocny podczas mediacji prowadzonych w sporze zbiorowym w celu niepogarszania warunków pracy. Zawiera informacje dotyczące wyboru mediatora i arbitrażu.
 

WZÓR PROTOKOŁU ROZBIEŻNOŚCI W SPORZE ZBIOROWYM DOTYCZĄCYM POPRAWY WARUNKÓW PRACY (MEDIACJA), pomocny w czasie prowadzenia mediacji stosowanych w sporze zbiorowym,  w dążeniu do poprawy warunków pracy. Znaleźć tu  też można niezbędne informacje przydatne podczas mediacji i arbitrażu.
 

WZÓR PROTOKOŁU ROZBIEŻNOŚCI W SPORZE ZBIOROWYM DOTYCZĄCYM POPRAWY WARUNKÓW WYNAGRADZANIA (MEDIACJA), stosowany podczas mediacji prowadzonych w sporze zbiorowym, dotyczących poprawy warunków wynagradzania.
 

WZÓR PROTOKOŁU ROZBIEŻNOŚCI W SPORZE ZBIOROWYM DOTYCZĄCYM RESPEKTOWANIA PRAW I WOLNOŚCI ZWIĄZKOWYCH (MEDIACJA),  przydatny podczas mediacji w sporze zbiorowym dotyczących  respektowania praw i wolności związkowych. Zawiera informacje na temat mediacji i arbitrażu oraz wskazówki jak wypełnić pismo.
 

WZÓR PROTOKOŁU ROZBIEŻNOŚCI W SPORZE ZBIOROWYM DOTYCZĄCYM ZACHOWANIA DOTYCHCZASOWYCH WARUNKÓW WYNAGRADZANIA (MEDIACJA), wyszczególniający kwestie, w których do porozumienia nie udało się dojść podczas sporu zbiorowego dotyczącego zachowania dotychczasowych warunków wynagradzania. Zawarte są tu również informacje na temat mediacji i arbitrażu.


 

Płatności obsługuje PayU
Unia Europejska radapracownikow.pl | 2O12